Інструкція з безпечної поведінки під час проведення занять в аудиторіях для занять

Інструкція з безпечної поведінки під час проведення занять в аудиторіях для занять

Загальні положення

Дотримання даної інструкції обов’язково для всіх вихованців комунального закладу «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради». До занять в аудиторія КЗ «Харківська обласна МАН» допускаються вихованці, які пройшли медичний огляд, спеціальне навчання безпеки життєдіяльності та інструктажі з техніки безпеки:
-вступний інструктаж (раз на рік перед початком навчальних занять);
-первинний інструктаж (три рази на рік).
Результати вступного та первинного інструктажів заносяться в спеціальний журнал, після проходження інструктажу повинен бути підпис керівника гуртка, який здійснював інструктаж та вихованці (для вихованців після 14 років).
-інструктажі з безпечного поводження в аудиторії (раз на рік перед початком навчальних занять в аудиторії);
-інструктаж з техніки безпеки по темі навчально-практичного заняття з використанням небезпечних матеріалів, чи проведення досліду (кожного разу перед проведенням навчально-практичного заняття з використанням небезпечних матеріалів, чи проведення досліду.
Результати інструктажів заносяться в класний журнал на сторінці реєстрації інструктажів, після проходження інструктажу повинен бути підпис керівника гуртка, яки здійснював інструктаж та вихованців (для вихованців після 14 років).

Навчання з безпеки життєдіяльності та техніки безпеки також здійснюється у межах навчальних програм і оформляється відповідно у класних журналах.

До загальних вимог з безпеки відносяться:
-сумлінне дотримання вихованцями правил особистої гігієни і санітарних норм на місці праці;
-спокійно, не кваплячись, дотримуючись дисципліни і порядку , входити і виходити з кабінету;
-не захаращувати проходи сумками і портфелями.
-не включати електроосвітлення і технічних засобів навчання (далі ТЗН).
-не відкривати кватирки і вікна.
-не пересувати навчальні столи і стільці.
-не торкати руками електричні розетки.

Травмо-небезпека у загально-навчальних аудиторіях виникає при:
-включенні електроосвітлення
-включенні приладів ТЗН
-перенесенні устаткування тощо.

Забороняється:
-приносити на заняття сторонні, непотрібні предмети , щоб не відволікатися і не травмувати своїх товаришів.
-грати в кабінеті м’ячем.
-сідати на труби і радіатори водяного опалення.

Вимоги безпеки праці перед початком занять

Не дозволяється без дозволу керівника гуртка відкривати ключем двері аудиторії.

Потрібно входити в аудиторію спокійно і не кваплячись.

Необхідно до початку заняття підготувати своє учбове місце. і, навчальні приналежності.

Не дозволяється змінювати учбове місце без дозволу керівника гуртка.

Вимоги безпеки під час занять

Необхідно бути уважними і дисциплінованими, точно виконувати вказівки керівника гуртка.

Не дозволяється включати самостійно (без дозволу керівника гуртка прилади та технічні засоби навчання.

Не дозволяється переносити устаткування та технічні засоби навчання.

Необхідно усю навчальну роботу виконувати після указівки керівника гуртка.

Необхідно підтримувати чистоту і порядок на учбовому місці та в аудиторії.

Необхідно дотримувати інструкції керівника гуртка з техніки безпеки.

Під час перерви потрібно залишати аудиторію для провітрювання.

Вимоги безпеки після закінчення занять

Необхідно привести своє навчальне місце в порядок.

Не дозволяється залишайте навчальне місце без дозволу керівника гуртка.

Про всі недоліки, виявлені під час занять необхідно повідомити керівнику гуртка.

Виходьте з аудиторії потрібно спокійно, не штовхаючись, дотримуючись дисципліни.

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

При виникненні аварійних ситуацій (пожежа чи інші незвичні ситуації) необхідно, в організованому порядку, без паніки, залишити аудиторію за вказівкою керівника гуртка.

У випадку травматизму учасника навчально-виховного процесу необхідно терміново повідомити керівника гуртка.

При поганому самопочутті або раптовому захворюванні необхідно звернутися до керівника гуртка про допомогу.

Дії при наданні першої (долікарської) медичної допомоги
Надання першої медичної допомоги треба починати з оцінки загального стану потерпілого і на підставі цього скласти думку про характер пошкодження.
У разі різкого порушення або відсутності дихання, зупинки серця негайно зробити штучне дихання та зовнішній масаж серця, викликати швидку медичну допомогу.

Дії при ураженні електричним струмом:
-необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електрообладнання від джерела живлення, а при неможливості відключення – відтягнути його від струмоведучих частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал;
-за відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані оживлення необхідно починати негайно, після чого викликати швидку медичну допомогу.

Дії при пораненні:
-для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти на рану стерильний перев’язувальний матеріал і зав’язати її бинтом;
-якщо індивідуального пакету немає, то для перев’язки необхідно використати чисту носову хустинку, чисту полотняну ганчірку тощо. На те місце ганчірки, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель настойки йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти ганчірку на рану.

Дії при переломах, вивихах, ударах, розтягненні:
-при переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку укріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев’язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба;
-при передбачуваному переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або рота) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку з льодом або снігом, чи холодною водою) або зробити холодну примочку;
-при підозрі перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався з метою уникнення ушкодження спинного мозку;
-при переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлю, чханні, рухах необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.

Дії при теплових опіках:
-при опіках вогнем, парою, гарячими предметами ні в якому разі не можна відкривати пухирі, які утворюються, та перев’язувати опіки бинтом;
-при опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом; при опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3 % марганцевим розчином або 4 % розчином таніну;
-при опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов’язкою та викликають лікаря.

Дії при кровотечі:
-для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно підняти поранену кінцівку вверх, кровоточиву рану закрити перев’язувальним матеріалом (із пакета), складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати протягом 4-5 хв.; якщо кровотеча зупинилася, то, не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи кусок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском);
-при сильній кровотечі, які не можна зупинити пов’язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, за допомогою згинання кінцівок у суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.